Kolumny do popu i bluesa

Kolumny do popu i bluesa

Postprzez DonPedro » 11 Paź 2011, 14:36

Cześć, to mój pierwszy wpis na forum, witam wszystkich.
Jakie kolumny najchętniej Tonsilu polecicie do tytułowych gatunków muzyki ? Zestawy będę kupował w ciemno, nie mam możliwości posłuchania. Do tej pory grałem na Scherzo, ale moja lepsza połowa uznała, ze są za duże :-(
Awatar użytkownika
DonPedro
Początkujący

Dołączenie: 11 Paź 2011, 14:24
gadu: 0
tlen: 0

Re: Kolumny do popu i bluesa

Postprzez młody » 11 Paź 2011, 17:56

Witam,

Moim zdaniem dobrze sprawdzą się tutaj Maestro II 180, gdyż grają zrównoważono, dźwięk jest przyjemny, ciepły i nie za ostry co mamy do czynienia w przypadku Maestro S. Basu jest wystarczająco dużo, jest on stanowczy ale nie wybiegający poza scenę - na pewno nie będziesz narzekał na te kolumny.
młody
Początkujący

Dołączenie: 07 Paź 2011, 17:19

Postprzez DonPedro » 12 Paź 2011, 16:57

thx za pomoc. Mam do wydania nawet 3000zł jeśli nie będę wymieniał wzmacniacza.
Oglądałem przed chwilą kolumny Tonsilu i widzę jakieś nowe Pulse. Słuchał ktoś ?
http://kupaudio.pl/pl/produkty-firmy-to ... nsil-pulse
Znalazłem kilka recenzji w necie i wydaja się dobre, do tego są ładne.
Awatar użytkownika
DonPedro
Początkujący

Postprzez Puszysty » 13 Paź 2011, 16:39

Może jednak warto podjechać do sklepu dającego możliwość posłuchania kolumn obok siebie ? Kolumny pewnie kupisz na kilka lat, Pulse i Maestro to brzmieniowo inne konstrukcje. Obie będą się nadawały do słuchanej przez Ciebie muzyki, ale też obie brzmią w inny sposób. Maestro ciepło, Pulse przestrzennie. Z obu możesz być zadowolony :D
Awatar użytkownika
Puszysty
Moderator

Dołączenie: 24 Wrz 2011, 06:50

Postprzez Mietek » 15 Paź 2011, 14:38

Słucham takiej muzyki plus jeszcze Jazz. Nie dawno kupiłem kolumny Fenix II firmy Tonsil - według mnie grają oki, nie jest tragedia, ba za tą cenę nie znalazłem nic lepszego a nie miałem więcej pieniędzy żeby kupić coś lepszego. Waszym zdaniem do 1500 zł jakie kolumny będą najlepsze do popu, bluesa i jazzu ?
Mietek
Początkujący

Dołączenie: 29 Wrz 2011, 15:06

Postprzez Puszysty » 16 Paź 2011, 12:45

Ogólnie w budżetowych rejonach cenowych jest kłopot z wysokiej klasy zestawami głośnikowymi. Niedrogie głośniki najczęściej zwyczajnie zniekształcają bardziej od tych lepiej dopracowanych.

Ze spotkanych ostatnio wyjątków (niecały 1000zl) :
http://www.highfidelity.pl/@main-963&lang=

Zwrotnica oparta o bdb klasy komponenty (nawet kolumny za 5000zł nie zawsze mogą się takimi pochwalić), jedne z lepszych (moim zdaniem) głośników Tonsilu oraz zgrabna, ustawna bryła.
Awatar użytkownika
Puszysty
Moderator

Dołączenie: 24 Wrz 2011, 06:50

Postprzez młody » 16 Paź 2011, 22:13

Czytałem na temat tych kolumn, według mnie udana konstrukcja jak za tą cenę. Jeszcze niestety nie miałem możliwości dokonania odsłuchu.
Adres strony firmowej www.pylonaudio.pl
młody
Początkujący

Dołączenie: 07 Paź 2011, 17:19

Postprzez DonPedro » 19 Paź 2011, 21:34

Goszczą u mnie w domu Eltax Liberty. Takie jak na zdjęciu. Dźwięk trochę pudełkowy.
Kolumny nie są moje, docelowo porównam je z Maestro, lub z Pylon Pearl. Opiszę Wam co wybrałem.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
DonPedro
Początkujący

• Reklama

Powróć do Stereo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość